Prenses Fatma Afife Gürsoy

Canbekli’ye bir destek’de Almanya’dan geldi

27.07.2018
Canbekli’ye bir destek’de Almanya’dan geldi

Gürsoy, Dostluk projesi için, dünyada bir tek Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde yetişen karagülün esansından üretilen bir parfüm fikrinden yola çıktı. Uluslararası patentini de aldığı “Halfeti’s Black Rose” parfümünün, satış fiyatının büyük bir bölümünü  kansere karşı aşı için bağış yapacağını ifade etti.

Prenses Fatma Afife GÜRSOY, parfümünün, kendine özgü görünümünü ve kokusunu yetiştiği topraktan alan Karagülün kullanılarak yapılmasının nedenini şöyle anlattı!

“Büyük Dedem Selçuklu Ordusu ile Türkiye’ye girdikten sonra Rumkaleye yerleşip, bu güne kadar  zürriyetinin Halfeti’de  600 küsür seneden beri yaşadığını ifade etmek zorundayım. Halfeti’ye özgü Kara Gülünün sadece Halfeti’de Siyah açtığını bilmeyen yok gibi. Yaşadığı coğrafyanın dışına çıktığında rengini değiştiren toprağına dönünce rengi tekrar siyaha dönen Karagül dünyanın en önemli gülleri arasında yer alır”

Gürsoy,  7 yaşında Almanya’ya ailesi ile yerleşse dahi hiç bir zaman Dinini, dilini, milliyetini ve kültürünü unutmadığını bildirdi.

Karagül’ü ve Karagül’ün yetiştiği Fırat’ın verimli topraklarında  bulunan Saklı Cennet Halfetiyi dünyaya tanıtarak dedelerine ve Türk Milletine vefa borcunu olduğunu bildirdi!

Avrupa’da kara bir gülün ancak kartpostal olara taziye mesajlarında kullanıldığını anlatan Prenses.

Aslında Kara Gülün, Kara günü değil, kara günde ki dostluğu, vefayı ve aslına bağlılığı temsil ettiğini, anlattı. Zor günde yardımlaşmanın dinimizin de bir gereği olduğu bilinciyle, yardımlaşmayı ön plana çıkararak, Kara Günün, Karagül’le Dostlarımızı destekleyerek, güzel günlere dönüştürülebileceği vurgusunu yaptı.

Bu projeden elde edilen gelirler öncelikle ve özellikle UYGAD Genel Başkanı Gazeteci Mehmet Derviş Canbekli’ nin yurtdışında tedavi görebilmesi ve Küba’dan alacağı aşı ile birlikte sağlığına tekrar kavuşabilmesi için kullanılacağını da sözlerine ekledi. Projeden sağlanabilecek gelirlerin sonraki yıllarda diğer kanserli hastalara aşı temin edebilecek bir vakıf çatısı altında toplanması düşünüldüğünü de ifade ettti.

Babasını da prostat kanserinden kaybeden Prenses Fatma Afife Gürsoy

bu duygunun nasıl bir duygu olduğunu çok iyi anladığını ve hiç bir çocuğun babası için üzülmesini istemediğini belirtti!

Babasına ve Musababa soyuna ve Halfetiye sadakat ve teşekkür borcu olarak, Halfeti’nin Karagülünün kokusuyla çıkacağı dünya yolculuğunda , nice canlara umut olmayı amaçladığını bildirdi!

Tamamen organik olan bu parfüm en kısa zamanda piyasaya sürüleceğini vurguladı.27 Haziran 2018 – Mercek Haber, Dünya bölümünde yayınlandı

Kaynak; https://www.mercekhabergazetesi.com/haber/1613429/canbekliye-bir-destekde-almanyadan-geldi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Prenses Fatma Afife Gürsoy’un Sayfasına Hoşgeldiniz. Benim için hayatım da önem arz eden şeyler sırasına göre değer taşır. İlk önce Elhamdulillah Müslümanım. Bu benim sırtımı Allaha dayamam ve sadece ona güvenmemle bana yaşama gücünü verir. İmanım ise merhametimi ve vijdanımı diri tutar. Sonra ben Türküm ve dilimi Vatanımı, Kültürümü, Bayrağımı, Milletimi sevdiğim ve tarihimizle şeref duyduğumdan savaşcı ruhum her zaman tazedir. Namus ise insanın kendi için taşıdığından ibarettir. Namus başkaları için taşınmaz. Namus önce beyinde başlar. Şeref ise sözünde durmaktadır. Allah'tan başka kimsenin önünde eğilmemektedir. İslam kardeşliği derseniz. İşte bu karın kardeşliğinden daha üstündür. Allah'ın bana bahşettiği bu güzel nimetleri en güzel şekilde temsil etmeye niyet ettim. Allah'ın yardımına ihtiyacım var ve onun yolunda yürüme değil koşma vakti artık! Şimdi ise hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılma zamanıdır. Zulme Dur diyemiyorsak dahi hayır yapmak ve hayıra vesile olmak veya yapılan hayırları duyurmakta mı gelmez elimizden ! Prenses Fatma Afife Gürsoy